TIFF@Bucuresti-ElviraPopescu

by jesuiscommejesuis

Miercuri 10 iunie

18.00 ZIUA LUI YURI / Yuryev den

Rusia, 2008 ; 2h18

R : Kirill Serebrennikov

Cu: Kseniya Rappoport, Yevgeniya Kuznetsova

20.30 CONTESA / The Countess

Franţa-Germania, 2009 ; 1h34

R : Julie Delpy

Cu: Julie Delpy, Anamaria Marinca, William Hurt, Daniel Brühl

Joi 11 iunie

18.00 STRĂINI / Zarim / Strangers

Israel-Franţa, 2007 ; 1h24 min

R : Guy Nattiv, Erez Tadmor

Cu: Patrick Albenque, Lubna Azabal, Mila Dekker

20.30 ZIFT

Bulgaria, 2008 ; 1h32

R : Javor Gardev

Cu: Zahary Baharov, Tanya Ilieva, Vladimir Penev

Vineri 12 iunie

18.00 MAMUT / Mammoth

Suedia-Danemarca-Germania, 2009 ; 2h05

R : Lukas Moodysson

Cu: Gael García Bernal, Michelle Williams, Maria Esmeralda del Carmen.

20.30 HELSINKI NAPOLI TOATĂ NOAPTEA / Helsinki Napoli All Night Long

Finlanda-Suedia, 1987 ; 1h34

R : Mika Kaurismäki

Cu: Kari Väänänen, Roberta Manfredi, Jean-Pierre Castaldi

Duminică 14 iunie

16.00 NORD

Norvegia / Norvège, 2009 ; 1h19

R : Rune Denstad Langlo

Cu: Anders Baasmo Christiansen, Marte Aunemo

18.00 INVOLUNTAR / De offrivilliga / Happy Sweden

Suedia / Suède, 2008 ; 1h38

R : Ruben Östlund

Cu: Villmar Björkman, Linnea Cart-Lamy, Leif Edlund

20.00 TREABĂ DE BĂRBAT / Myehen työ

Finlanda, 2007 ; 1h40

R : Aleksi Salmenperä

Cu: Tommi Korpela, Maria Heiskanen, Jani Volanen

22.00 GANES

Finlanda, 2007 ; 1h50

R : Jukka-Pekka Siili

Cu: Eero Milonof, Jussi Nikkilä, Olavi Uusivirta

Film documentar

Luni 15 iunie

18.00 ASCUNZIŞUL / Il Nascondiglio / The Hideout

SUA-Italia, 2007 ; 1h40

R : Pupi Avati

Cu: Laura Morante, Treat Williams, Rita Tushingham

20.30 HAI NOROC! / Bahrtalo!

Ungaria, 2008 ; 1h23

R : Lakatos Róbert

Cu: Boros Lóránd, Gábor Lajos

Marţi 16 iunie

18.00 UN PROFESOR DE ŢARĂ / Venkovský Učitel / A Country Teacher

Cehia-Franţa-Germania, 2008 ;

R : Bohdan Sláma

Cu: Pavel Liska, Zuzana Bydzovská

20.30 TREZIT DIN VIS / Amanecer de un sueño / Awaking from a Dream

Spania-Polonia, 2008 ; 1h40

R : Freedy Mas Franqueza

Cu: María Almudéver, Héctor Alterio, Álvaro Báguena

Miercuri 17 iunie

18h00 NUNTĂ LA ŢARĂ / Sveitabrúðkaup

Islanda, 2008 ; 1h39

R : Valdis Óskarsdóttir

Cu: Hreinn Beck, Erlendur Eiríksson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

20.30 DRAGOSTE ÎN STIL TANDOORI / Tandoori Love

Elveţia, 2008 ; 1h32

R : Oliver Paulus

Cu: Lavinia Wilson, Vijay Raaz, Martin Schick

Joi 18 iunie

18.00 LA NOAPTE DORM LA HOLLYWOOD / J’irai dormir à Hollywood !

Franţa, 2008 ; 1h40

R : Antoine de Maximy

Cu: Antoine de Maximy

Film documentar

20.30 SUFOCARE / Choke

SUA / Etats Unis, 2008 ; 1h29

R : Clark Gregg

Cu: Sam Rockwell, Anjelica Huston

Advertisements